Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Yozgat / Aydıncık / Bakırboğazı Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Yozgat Aydıncık Bakırboğazı Köyü Nasıl Gidilir?

Yozgat Aydıncık Bakırboğazı Köyü'ne gitmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

1. Özel araç: Yozgat il merkezinden Aydıncık ilçesine ulaşın. Daha sonra Aydıncık ilçesinden Bakırboğazı Köyü'ne ulaşmak için yaklaşık 25 km'lik bir yolu kat etmeniz gerekiyor.

2. Toplu taşıma araçları: Yozgat il merkezinden Aydıncık ilçesine otobüs seferleri bulunmaktadır. Aydıncık ilçesinden Bakırboğazı Köyü'ne minibüs veya taksi ile ulaşabilirsiniz.

3. Özel transferler: örneğin Yozgat havalimanı transfer firmalarından özel araç kiralayarak daha konforlu bir şekilde Aydıncık Bakırboğazı Köyü'ne ulaşabilirsiniz.

Yozgat Aydıncık Bakırboğazı Köyü Nasıl Bir Yer?

Yozgat'ın Aydıncık ilçesi sınırları içinde yer alan Bakırboğazı Köyü, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla dikkat çeken bir yerdir. İlçe merkezine 22 kilometre uzaklıkta yer alan köy, Bozok Yaylası'nın eteğinde konumlanmıştır.

Kendine özgü yöresel yapısı, tarihi konakları, camileri ve evleriyle dikkat çeken Bakırboğazı Köyü, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Yayla havasıyla serin ve temiz bir havası olan köyün etrafı çam ve ardıç ağaçlarıyla kaplı tepelerle çevrilidir. Köyün yanından geçen Kızılırmak da bölgenin doğal güzelliklerinden biridir.

Bakırboğazı Köyü'nün tarihi dokusunu yansıtan Taş Konak, Korkmaz Efendi Camii, Zafer Camii, Alacalı Camii ve Kırkdam Altı Camii gibi tarihi yapıları görülmeye değerdir. Bu yapılar aynı zamanda köyün tarihi ve kültürel dokusunu korumak adına restore edilerek ziyaretçilere açılmıştır.

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. Tarımda özellikle buğday, arpa, fasulye ve patates üretimi yapılırken, hayvancılıkta ise özellikle küçükbaş hayvanlar yetiştirilir.

Bakırboğazı Köyü, doğal, tarihi ve kültürel güzellikleriyle Yozgat'ın önemli turistik noktalarından biridir.