Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Sinop / Ayancık / Aliköy Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Sinop Ayancık Aliköy Köyü Nasıl Gidilir?

Sinop'un Ayancık ilçesinde bulunan Aliköy Köyü, şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu köye ulaşım için iki farklı yol tercih edilebilir:

1. Özel Araç ile: Samsun-Sinop karayolu üzerinden Ayancık ilçesine ulaştıktan sonra, buradan yaklaşık 12 kilometre ilerleyerek köye varabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında köye varılabilir.

2. Toplu Taşıma Araçları ile: Ayancık'a şehirlerarası otobüs veya dolmuş ile ulaşabilirsiniz. Buradan köye minübüsler ile devam edebilirsiniz. Minübüs seferleri, köye gitmek isteyenler için uygun bir seçenek olabilir.

Ayrıca, köyde otantik bir tatil yapmak isteyenler için doğa dostu pansiyonlar da bulunmaktadır.

Sinop Ayancık Aliköy Köyü Nasıl Bir Yer?

Sinop'un Ayancık ilçesine bağlı olan Aliköy köyü, Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Doğal güzellikleri, temiz havası, turistik yerleri ve tarihi dokusu ile dikkat çeken köyde, huzurlu bir tatil geçirmek mümkündür.

Köyde konaklama seçenekleri arasında dağ evleri, pansiyonlar ve kamp alanları yer alır. Yamaç paraşütü ve trekking gibi doğa sporları da köyde yapılabilecek aktiviteler arasındadır.

Aliköy köyünde ayrıca tarihi kalıntılar da bulunmaktadır. Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılar, köyün tarihi dokusunu yansıtmaktadır. Bunun yanı sıra köyde yer alan yemyeşil ormanlar ve Ayancık kıyıları da keşfedilmeye değer doğal güzelliklerdir.

Köyde yaşayan insanlar sıcakkanlı ve misafirperverdir. Yöresel lezzetlerin tadına bakmak ve köyün doğal güzelliklerini keşfetmek için Aliköy köyü, ziyaret edilebilecek güzel bir seçenektir.