Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Samsun / Atakum / Uluçayır Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Samsun Atakum Uluçayır Köyü Nasıl Gidilir?

Samsun Atakum ilçesinde bulunan Uluçayır köyüne ulaşmak için öncelikle Samsun şehir merkezinden araçla yaklaşık olarak 34 km yol gidilmelidir. Köye özel aracınızla veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Samsun şehir merkezinden Atakum ilçesine giden belediye otobüsleri veya dolmuşları kullanarak Uluçayır köyüne ulaşabilirsiniz.

Samsun Atakum Uluçayır Köyü Nasıl Bir Yer?

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Uluçayır Köyü, doğal güzellikleri ile ünlü bir yerdir. Yeşilin her tonunun görüldüğü köy, Karadeniz Bölgesi'nin tipik bir dağ köyüdür. Köy, yüksek ve sarp kayalıkların arasında yer alır ve manzarası oldukça etkileyicidir.

Uluçayır Köyü sakin bir yaşamı tercih edenler için ideal bir seçenek olabilir. Köyde yer alan ahşap evler ve zengin doğal güzellikler, ziyaretçilerin kendilerini uzaklarda, huzurlu bir yerde hissetmelerini sağlar.

Köy, patika yolları, ormanlık alanları ve açık arazileri ile doğa yürüyüşleri ve trekking aktiviteleri için de ideal bir yerdir. Ayrıca köy sınırları içinde bulunan Sümela Manastırı, tarihi bir yapısı ile de ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Uluçayır Köyü, kendi yöresel yemeklerini yaparak, ziyaretçileri ağırlar. Ayrıca köyde bulunan yerel üretimler, özellikle el yapımı yün halı ve kilimler, turistlerin ilgisini çeken diğer ürünler arasındadır.

Sonuç olarak, Uluçayır Köyü, doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve yerel kültürü ile sakin bir tatil ya da doğa gezisi için uygun bir seçenektir.