Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Mardin / Artuklu / Medrese Mah. içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Mardin Artuklu Medrese Mah. Nasıl Gidilir?

Mardin Artuklu Medrese, Mardin'in merkezinde yer almaktadır ve ulaşımı oldukça kolaydır. Şehrin her noktasından kalkan minibüslerle ya da özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir merkezindeki Kızıltepe Caddesi'nden Artuklu Medresesi'nin yer aldığı Medrese Mahallesi'ne yürüyerek ulaşabilirsiniz. Taraflı minibüslerle de Medrese Mahallesi'ne kolayca ulaşabilirsiniz.

Eğer özel aracınızla geliyorsanız şehir merkezindeki otoparklardan birine aracınızı bırakabilirsiniz. Artuklu Medresesi'nin girişine yakın otoparklar bulunmaktadır.

Ayrıca havaalanından da Mardin Artuklu Medrese'ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanından kente kalkan havaalanı servislerini kullanabilirsiniz.

Mardin Artuklu Medrese Mah. Nasıl Bir Yer?

Mardin Artuklu Medrese, Mardin'in merkezinde bulunan tarihi bir yapıdır. 14. yüzyılda Artuklu hükümdarı Aksungur tarafından yaptırılmıştır. Medrese, geniş bir avlu ve dört yanında yer alan öğrenci odaları ve dersliklerden oluşur.

Mardin Artuklu Medrese, Orta Çağ İslam mimarisi tarzında inşa edilmiş ve özellikle taş işçiliği ve süslemeleri ile dikkat çeker. Medresenin ana giriş kapısı, oyma taş işlemeleriyle süslenmiş bir cephedir.

Günümüzde Mardin Artuklu Medrese, bir turizm ve kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Ziyaretçiler, medresenin tarihi ve mimari özelliklerini keşfedebilir, sergileri ziyaret edebilir ve el sanatları ürünlerini satın alabilir.