Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Mardin / Artuklu / Çukuryurt Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Mardin Artuklu Çukuryurt Köyü Nasıl Gidilir?

Mardin Artuklu ilçesine bağlı Çukuryurt Köyü’ne ulaşmak için öncelikle Mardin şehir merkezine gitmek gerekiyor. Mardin şehir merkezinden Çukuryurt Köyü’ne gitmek için iki farklı rota tercih edilebilir:

1. Mardin-Çukurova- Çukuryurt Köyü:
Mardin’dan Çukurova yoluna çıkılır. Yol boyunca yaklaşık olarak 35 km devam edildikten sonra Çukuryurt Köyü’ne varılır.

2. Mardin- Midyat –Çukuryurt Köyü:
Mardin’den çıkıp, Midyat yönünde ilerlenir. Midyat’a ulaştıktan sonra yaklaşık 24 km yolu takip ederek Çukuryurt Köyü’ne varılır.

Toplu taşıma araçları olarak ise Mardin il merkezinden kalkan minibüslerle ulaşmak mümkündür. Minibüsler özellikle sabah saatlerinden itibaren düzenli aralıklarla sefer yapmaktadır.

Mardin Artuklu Çukuryurt Köyü Nasıl Bir Yer?

Mardin Artuklu ilçesinde bulunan Çukuryurt köyü, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir yerleşim yeridir.

Köy, Mardin il merkezine 40 kilometre uzaklıkta, Artuklu ilçesine ise 15 kilometre mesafededir. İklimi sert geçen kış aylarında kar, yaz aylarında ise sıcak bir iklim hakimdir.

Köy halkının büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla uğraşırken, son yıllarda turizm gelişimi de yaşanmıştır. Taş ve kireç taşından yapılan evleriyle ünlü olan Çukuryurt köyünün sokakları tarihi dokusunu korumaktadır.

Köy, Mardin'in turistik yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti'ne yakın konumda bulunmaktadır. Ayrıca, köyün yakınlarında bulunan Cudi Dağı manzarası da görülmeye değerdir.

Zengin tarihi ve kültürel dokusu, doğal güzellikleri ve sıcak insanlarıyla ziyaretçilerine farklı bir yer deneyimi sunan Çukuryurt köyü, keşfedilmeyi bekleyen güzel bir yerleşim birimidir.