Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Mardin / Artuklu / Çıplaktepe Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Mardin Artuklu Çıplaktepe Köyü Nasıl Gidilir?

Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Çıplaktepe Köyüne gitmek için öncelikle Mardin'e ulaşmanız gerekiyor. Bu amaçla havayolu, karayolu veya demiryolu seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Havayolu: En yakın havaalanı Mardin Havalimanı'dır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Havalimanından köye taksi veya özel araç ile yaklaşık 25 km mesafe kat edilerek ulaşabilirsiniz.

Karayolu: Mardin'e farklı illerden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Mardin Otogarından taksi veya özel araç ile yaklaşık 18 km mesafe kat edilerek köye ulaşabilirsiniz.

Demiryolu: Mardin'e demiryolu seferleri düzenlenmemektedir. En yakın tren istasyonu Elazığ'dadır. Elazığ'a geldikten sonra taksi veya özel araç kiralayarak köye ulaşabilirsiniz.

Çıplaktepe Köyü, Artuklu ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Mardin merkezden köye gitmek için özel aracınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca, Artuklu ilçesine bağlı diğer köy ve yerleşim yerlerine dolmuş veya minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mardin Artuklu Çıplaktepe Köyü Nasıl Bir Yer?

Mardin Artuklu ilçesi sınırlarında yer alan Çıplaktepe köyü, doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Köyün etrafı dağlarla çevrili ve zeytin, badem, incir, nar, üzüm gibi meyve ağaçlarıyla dolu bahçelerle kaplı. Ayrıca köyde yoğurt, tereyağı gibi yöresel ürünler de üretiliyor.

Köyde tarihi yapılar da mevcut. Köy meydanında yer alan tarihi çınar ağacı, köye gelenleri karşılıyor. Ayrıca köyde yer alan tarihi kilise kalıntıları da dikkat çekiyor.

Doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için köyün etrafındaki dağlar harika bir fırsat sunuyor. Aynı zamanda köyün yakınlarında yer alan Ulukışla Tabiat Parkı da gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Köyde konaklama imkanları da mevcut. Geleneksel tarzda yapılmış taş evlerde konaklama yapabilir ve lezzetli yöresel yemekleri tadabilirsiniz.