Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Mardin / Artuklu / Akıncı Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Mardin Artuklu Akıncı Köyü Nasıl Gidilir?

Mardin ilinin Artuklu ilçesinde bulunan Akıncı köyüne gitmek için öncelikle Mardin şehir merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Mardin'e otobüs, uçak veya özel araçla ulaşım mümkündür. Şehir merkezinden ise Akıncı köyüne toplu taşıma araçları ile gitmek mümkündür.

Mardin şehir merkezinden Akıncı köyüne ulaşmak için öncelikle Artuklu ilçesi yolunu izleyebilirsiniz. İlçe merkezine ulaştıktan sonra Akıncı köyü otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca özel araçla da gitmek mümkündür.

Mardin şehir merkezinden Akıncı köyüne uzaklık yaklaşık olarak 40 km'dir ve toplam 45-50 dakikalık bir seyahat gerektirir.

Mardin Artuklu Akıncı Köyü Nasıl Bir Yer?

Mardin Artuklu Akıncı Köyü, Türkiye'nin güneydoğusunda, Mardin ilinin merkez ilçesine bağlı bir köydür. Yaklaşık olarak bin kişilik bir nüfusa sahip olan köy, genellikle tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır.

Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Mardin Artuklu Akıncı Köyü, oldukça sıcak ve kurak bir iklim bölgesinde bulunmaktadır. Köyün etrafı genellikle tepelik ve dağlık alanlarla çevrilidir.

Köyde yer alan tarihi yapılar arasında Artuklu döneminden kalma camiler, türbeler ve medreseler bulunmaktadır. Ayrıca köyde çok sayıda geleneksel ev ve yapılar da mevcuttur.

Köyde turizm faaliyetleri henüz çok gelişmemiş olsa da, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve yöresel yemekleri ile ziyaretçiler için ilgi çekici bir nokta olmaktadır.