Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Hatay / Arsuz / Höyük Mah. içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Hatay Arsuz Höyük Mah. Nasıl Gidilir?

Hatay'ın Arsuz ilçesinde yer alan Höyük Mahallesi'ne gitmek için öncelikle Hatay'ın merkez ilçesi olan Antakya'ya ulaşmanız gerekmektedir. Ardından şehir merkezinden Arsuz ilçesine hareket edebilirsiniz.

Arsuz'a ulaştığınızda ise buradan Höyük Mahallesi'ne gitmek için araç kiralama, taksi ya da toplu taşıma araçları gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Höyük Mahallesi'ne ulaşmak için Arsuz ilçe merkezinde yer alan Çevlik beldesi üzerinden ilerlemeniz gerekiyor. Çevlik beldesinden sonra yaklaşık olarak 4 km daha ilerleyerek Höyük Mahallesi'ne ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi trafik koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Hatay Arsuz Höyük Mah. Nasıl Bir Yer?

Hatay Arsuz Höyük Mahallesi, Hatay ilinin Arsuz ilçesinde yer alan tarihi bir bölgedir. Höyük, Türkçede "teras" anlamına gelir ve bir arkeolojik sit alanı olarak kabul edilir. Bu alanın üzerinde yer aldığı tepe, tarih boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılmıştır.

Arsuz Höyük Mahallesi, doğal bir güzelliği de barındıran bir yerdir. Deniz manzarası ve yeşil alanlarıyla dikkat çeker. Ayrıca tarihi bir bölge olması sebebiyle turistlerin de ilgi odağıdır.

Bölgede yapılan kazılar sonucu, Hitit, Asur, Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılar ortaya çıkarılmıştır. Bu kalıntılar arasında kaleler, tapınaklar, heykeller ve çeşitli eşyalar yer alır.

Hatay Arsuz Höyük Mahallesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine keyifli bir tatil imkanı sunar.