Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aziziye(ılıca) / Toprakkale Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aziziye(ılıca) Toprakkale Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum Aziziye ilçesinde yer alan Ilıca Toprakkale köyüne gitmek için aşağıdaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz:

1. Otobüs ile gidilecekse, öncelikle Erzurum şehir merkezine gidiş sağlanmalıdır. Erzurum Otogarı'ndan Aziziye ilçesi minibüsleri, dolmuşları veya taksileri kullanarak Aziziye'ye ulaşabilirsiniz.

2. Aziziye ilçesine ulaştıktan sonra, İlçe merkezindeki Toprakkale Köyü minibüs veya taksileriyle köye ulaşabilirsiniz. Köye giriş için köy ismini belirterek şoföre söylemeniz yeterli olacaktır.

3. Özel araç veya araç kiralama seçeneği tercih edilecekse, öncelikle Erzurum ili sınırları içinde yer alan Ilıca Toprakkale köyüne giden yol rotalarını takip etmek gerekir. Bu rotalar Google Maps veya benzeri navigasyon uygulamalarından rahatlıkla bulunabilir.

4. Araç kullanırken Ilıca Toprakkale Köyü tabelalarını takip etmek yeterli olacaktır. Köy girişinde köy ismi belirtilen tabelaları görebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen seçeneklerden herhangi biri ile Ilıca Toprakkale Köyü'ne ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Erzurum Aziziye(ılıca) Toprakkale Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aziziye ilçesine bağlı olan Toprakkale Köyü, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir yerleşim yeridir. Köyün adının, kayalıkların üzerine yapılan kalelerden geldiği düşünülmektedir.

Toprakkale Köyü, yayla kültürünün en güzel örneklerinden birini sunmaktadır. Yaz aylarında yerleşim yerlerinden kaçarak buraya gelen insanlar, serin havası ve doğal güzellikleriyle adeta bir doğa cenneti yaşarlar. Yayla hayatı sevenler için ideal bir yerdir.

Köyde yer alan tarihi camiler, kiliseler ve tarihi mekanlar da turistlerin ilgisini çekmektedir. Bunun yanı sıra, köyde üretilen taze peynir, bal, yoğurt gibi yerel lezzetler de oldukça ünlüdür.

Toprakkale Köyü, doğayla iç içe bir yaşam arayanlar için güzel bir seçenek olabilir.