Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aziziye(ılıca) / Teprizcik Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aziziye(ılıca) Teprizcik Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum Aziziye (İlçe) sınırları içerisinde yer alan Teprizcik Köyü'ne ulaşmak için şu yollar kullanılabilir:

- Özel araç: Erzurum şehir merkezinden hareket ederek önce Aziziye İlçesi'ne ulaşabilirsiniz. İlçeden sonra Teprizcik Köyü'ne ulaşmak için ise yaklaşık 6 km kadar daha ilerlemeniz gerekecektir. Aziziye'den Teprizcik Köyü yönünde sürdüğünüzde yol işaretleri sizi kolayca istikametine yönlendirecektir.
- Toplu taşıma: Erzurum şehir merkezinden Aziziye İlçesi'ne ulaşmak için şehir içi dolmuşlarını (Hacı Ali bey köprüsü dolmuşları) veya otobüsleri kullanabilirsiniz. Aziziye İlçesi'nde ise Teprizcik Köyü'ne ulaşmak için tekrar dolmuş veya taksi gibi araçları kullanabilirsiniz.

Erzurum Aziziye(ılıca) Teprizcik Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aziziye ilçesine bağlı olan Teprizcik köyü, doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile ön plana çıkan bir yerdir. Köyde bulunan tarihi evlerin birçoğu restore edilerek turizme kazandırılmıştır. Ayrıca köyün etrafı güzel manzaralı tepelerle çevrilidir ve oksijen açısından oldukça zengindir.

Köyde, geleneksel el sanatlarından olan dokumacılık ve halıcılık halen devam etmektedir. Ziyaretçiler, köyde bu el sanatlarıyla ilgili kıyafet ve halıları da görme fırsatı bulabilirler.

Teprizcik köyü, ilçe merkezine yakın olmasına rağmen sessiz ve sakin bir konumda yer alır. Yıl boyu ziyaret edilebilecek bir yer olduğu gibi, özellikle yaz aylarında yazlıkçılar tarafından da tercih edilir. Köyde, konaklama ihtiyacını karşılamak için butik oteller ve pansiyonlar da bulunmaktadır.