Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aziziye(ılıca) / Kızılkale Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aziziye(ılıca) Kızılkale Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum'da bulunan Aziziye İlçesi Ilıca beldesi içerisinde bulunan Kızılkale Köyü'ne gitmek için aşağıdaki seçeneklerden faydalanabilirsiniz:

1) Özel araç: Erzurum şehir merkezinden 39 km mesafede bulunan köye özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabi burada navigasyon kullanmanızı tavsiye ederiz.

2) Minibüsler: Aziziye merkezden kalkan minibüsler ile Kızılkale Köyüne ulaşım sağlanabilir. Minibüslerin kalkış saatleri hakkında yerel halktan bilgi alabilirsiniz.

3) Taksi: Erzurum'dan taksiyle ulaşım da mümkündür. Ancak burada taksi ücretlerinin yüksek olabileceğini de hatırlatmakta fayda var.

4) Toplu Taşıma: Erzurum şehir merkezinde bulunan Havas'a ait havalimanı servisi veya Aziziye merkezden kalkan dolmuşlar ile köyde bulunan Otogar'a kadar gitmek mümkündür. Daha sonra buradan köye taksi veya minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Not: Kızılkale Köyü, Erzurum'da doğal güzellikleri ile bilinen bir bölgedir. Köyde turizm sezonunda konaklamak isteyenler için ahşap evlerde konaklama hizmeti de verilmektedir.

Erzurum Aziziye(ılıca) Kızılkale Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aziziye ilçesinde bulunan Kızılkale Köyü, doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yerdir. Köy, doğusunda Palandöken Dağları ve batısında Bingöl Dağları ile çevrilidir.

Köyün en önemli özelliklerinden biri, Bizans döneminden kalan savunma kalesi olan Kızılkale'dir. Kale, 1542 metre yükseklikte bir tepe üzerinde bulunmaktadır ve yörede "Kale-i Rüm" olarak da bilinmektedir. Orta Asya ticaret yolu üzerinde bulunan kale, Osmanlı döneminde de önemli bir stratejik nokta olarak kullanılmıştır.

Köyde ayrıca tarihi camiler, medreseler ve kümbetler bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlileri, 16. yüzyılda yapılan Koca Camii ve medresesi, 18. yüzyılda yapılan Hacı İbrahim Camii ve Şeyh Şamil Kümbeti'dir.

Doğal güzellikler açısından da zengin olan köyde, Aziziye İlçesi'nin en yüksek dağı olan Gavur Dağı, Atatürk Botanik Bahçesi ve Karasu Vadisi gibi yerler turistlerin ilgi odağı olmaktadır.

Köydeki konaklama imkanları sınırlı olsa da, geleneksel Erzurum evlerinde konaklama seçeneği de bulunmaktadır. Ayrıca yöresel yemekleri tatmak, köy pazarlarına uğramak ve köylülerin yaşam tarzını gözlemlemek de ziyaretçilerin ilgisini çeken diğer aktiviteler arasındadır.