Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aziziye(ılıca) / Aynalıkale Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aziziye(ılıca) Aynalıkale Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum'un ilçesi Aziziye'nin Ilıca beldesi içerisinde bulunan Aynalıkale köyüne gitmek için öncelikle Erzurum'a ulaşmanız gerekiyor. Erzurum'a karayolu, demiryolu veya havayolu ile ulaşabilirsiniz.

Erzurum'a geldikten sonra Ilıca beldesine ulaşmak için şehir merkezinden veya otogardan kalkan minibüsler veya belediye otobüsleri kullanabilirsiniz. Ilıca beldesine geldikten sonra Aynalıkale köyüne gitmek içinse yerel minibüs veya taksi gibi toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz.

Ayrıca özel aracınızla da köye ulaşabilirsiniz. Erzurum şehir merkezinden Ilıca beldesine giden ana yol üzerinde bulunan Aynalıkale köyü yol ayrımını takip ederek köye ulaşabilirsiniz. Yol durumu hakkında güncel bilgi edinmek için önceden araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Erzurum Aziziye(ılıca) Aynalıkale Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aziziye ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'ndeki Aynalıkale Köyü, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken bir yerdir. Köyde, tarihi Aynalıkale Kalesi, Lala Mustafa Paşa Camii, Çobanlığı Kaya Kilisesi gibi çeşitli yapılar bulunmaktadır.

Aynalıkale Köyü, doğa sporlarına meraklı olanların uğrak noktasıdır ve yayla turizmi için oldukça elverişlidir. Yemyeşil ormanları, çiçeklerle bezeli yayları ve şelaleleriyle doğaseverler için büyüleyici bir yerdir.

Köyde konaklama imkanları da mevcuttur. Misafirler, ev yapımı lezzetleri tadabilecekleri yerel restoran ve kafelerde de vakit geçirebilirler. Ayrıca, köyde düzenlenen festivaller de turistlerin ilgisini çekmektedir.

Aynalıkale Köyü, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri bir arada sunmasıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatır.