Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aziziye(ılıca) / Akdağ Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aziziye(ılıca) Akdağ Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum’un İlçesi Aziziye’ye bağlı Akdağ Köyü’ne gitmek için öncelikle Erzurum’a ulaşmanız gerekiyor. Erzurum’a havayolu veya karayolu ile ulaşabilirsiniz.

Havayolu ile ulaşım: Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuş imkanı bulunuyor. Erzurum’a Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet ve SunExpress gibi firmalar ile uçuş düzenleniyor. Erzurum Havaalanı’ndan Akdağ Köyü’ne taksi ve özel araçlarla ulaşım mümkündür.

Karayolu ile ulaşım: Türkiye’nin birçok şehrinden otobüs seferleri düzenleniyor. Erzurum Otogarı’ndan Akdağ Köyü’ne özel araç veya dolmuşlar ile ulaşım sağlanabilir.

Erzurum’dan Akdağ Köyü’ne ulaşmak için en kısa yol İspir-Aziziye yolu üzerinden gidilmesidir. Bu yol üzerinde Akdağ Köyü’nün levhası gözlemlenebilir. Akdağ Köyü yerleşim yerlerinin yanı sıra kayak ve doğa sporlarına uygun tesisleri ile de ön plana çıkmaktadır.

Erzurum Aziziye(ılıca) Akdağ Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un İlçesi Aziziye'ye bağlı olan Ilıca Akdağ Köyü, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kültürel zenginlikleri ile dikkat çeken bir yerleşim yeridir.

Göller, yaylalar, vadiler ve ormanlarla çevrili olan köy, doğal turizm açısından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Köyün etrafı yeşilin her tonuyla kaplıdır ve burada bulunan Akdağ Dağı'nın muhteşem manzarası ile doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Köy aynı zamanda tarihi yapıları, kiliseleri ve manastırlarıyla da tanınmaktadır. İlçe merkezindeki Aziziye Müzesi'nde ise Osmanlı ve Rus savaşı sırasında yaşanan olaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ilıca Akdağ Köyü'nde tatil veya gezi planı yapanların, şifalı suları ve kaplıcalarıyla ünlü Ilıca Termal Turizm Merkezi'ni de ziyaret etmeleri tavsiye edilir.

Türk kültürüne özgü yemekleri, doğal ürünleri ve el sanatları ile de tanınan köy, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunar.