Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aziziye(ılıca) / Ahırcık Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aziziye(ılıca) Ahırcık Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum Aziziye (Ilıca) ilçesine Ahırcık Köyüne gitmek için öncelikle Erzurum merkezde bulunan otogardan veya şehir merkezinden kalkan dolmuş ve minibüslerle Ilıca'ya ulaşabilirsiniz. Ilıca'ya geldikten sonra ise Ahırcık Köyü'ne gitmek için yine dolmuş ya da minibüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca özel aracınızla da Erzurum şehir merkezinden Ilıca'ya gelerek, Ahırcık Köyü istikametine yönelerek ulaşabilirsiniz. Yolunuzun üzerinde köy halkına sormanız ve yönlendirmelerini almanız da size yardımcı olacaktır.

Erzurum Aziziye(ılıca) Ahırcık Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aziziye ilçesi Ilıca mahallesine bağlı olan Ahırcık köyü, doğal güzellikleriyle ve tarihi dokusu ile dikkat çekmektedir. Köy, Erzurum'un merkezine 35 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Ahırcık köyü, kendine has özellikleri ile ünlüdür. Özellikle tarihi Ahırcık köprüsü ve Osmanlı döneminden kalma Ahırcık hamamı köyün en önemli yapıları arasında yer almaktadır. Ahırcık köprüsü, Uzun Köprü olarak bilinir ve 1550 yılında yapılmıştır. Hamam ise Osmanlı mimarisi ile inşa edilmiş, günümüzde restore edilerek turizme açılmıştır.

Köy, etrafında bulunan doğal güzellikler ve yeşil alanları ile de ilgi çekmektedir. Şeytan Deresi'nin yanında yer alan köy, çam ormanları ve yaylaları ile ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Bu doğal güzellikler, köydeki turistik tesislerde konaklayanlar için de doğa yürüyüşü, kampçılık gibi aktivitelerin yapılmasını sağlamaktadır.

Köyde ayrıca yöresel yemeklerin tadına bakmak da ziyaretçiler için ilgi çekici bir hale gelmektedir. Özellikle Erzurum'a özgü manti, lahana sarması ve keledoş gibi yöresel yemeklerin tadına bakmak için Ahırcık köyüne yolunuz düşebilir.

Sonuç olarak Ahırcık köyü, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve yöresel yemekleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yerdir. İsterseniz kültür turu amaçlı, isterseniz de doğa turu amaçlı bir yolculuk yapabilirsiniz.