Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aşkale / Ovacık Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aşkale Ovacık Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum Aşkale ilçesine bağlı Ovacık köyüne gitmek için öncelikle Erzurum'a ulaşmanız gerekmektedir. Erzurum'dan Aşkale yönüne devam ederek yaklaşık 35 km mesafede bulunan Ovacık köyüne ulaşabilirsiniz.

Erzurum'a otobüs veya uçakla ulaşabilirsiniz. Daha sonra otogardan veya havaalanından kiralık araç veya taksi ile Aşkale yönüne doğru yola çıkabilirsiniz. Ayrıca Aşkale'den Ovacık köyüne doğru minibüsler de bulunmaktadır.

Özel araçla gelmek isteyenler ise, Erzurum şehir merkezinden Aşkale yönüne doğru devam ederek Ovacık köyüne ulaşabilirler. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculukta Erzurum-İspir-Aşkale güzergahını kullanabilirsiniz.

Erzurum Aşkale Ovacık Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı Ovacık Köyü, Doğu Anadolu Bölgesi'nin havasını, doğasını ve kültürünü yansıtan bir yerdir. Köy, Sarıkamış Dağları'nın eteklerine kurulmuştur.

Ovacık Köyü, doğal güzellikleri ile ünlüdür. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan köy, yazları yeşil doğası, kışları ise kar manzaraları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakır.

Köyde, geleneksel Erzurum evleri, tarihi cami ve kiliseler, mezarlıklar, çeşmeler, taş köprüler gibi pek çok tarihi yapı yer almaktadır. Bu yapılar, köyün geçmişine ve kültürel dokusuna tanıklık etmek isteyen ziyaretçileri cezbeder.

Ovacık Köyü'nde yaşayan halkın geçim kaynakları arasında hayvancılık ve tarım gelmektedir. Köyde üretilen yöresel ürünler arasında organik sebzeler, bal, tereyağı, peynir, yoğurt, kuru fasulye, nohut gibi ürünler öne çıkmaktadır.

Ovacık Köyü, doğal ve kültürel zenginlikleriyle gezginler ve doğa tutkunları için keşfedilmeyi bekleyen bir yerdir.