Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aşkale / Küçükova Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aşkale Küçükova Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı Küçükova köyüne gitmek için öncelikle Erzurum'a ulaşmanız gerekiyor. Erzurum'a hem karayolu hem de havayolu ile ulaşabilirsiniz.

Erzurum Havaalanı'ndan araç kiralayarak veya taksiyle Aşkale'ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Erzurum otogarından da Aşkale'ye otobüs seferleri yapılmaktadır. Aşkale'ye ulaştıktan sonra Küçükova köyüne yaklaşık 3 km'lik bir yolculuk yapmanız gerekmektedir.

Kara yolu ile Erzurum'a gelmek isterseniz, İstanbul-Ankara-Sivas-Erzurum güzergahını takip edebilirsiniz. Yaklaşık 17-18 saatlik bir yolculuk sonrası Erzurum'a ulaşabilirsiniz. Erzurum'dan Küçükova köyüne ise yine kara yoluyla ulaşabilirsiniz. Aşkale ilçe merkezinden kalkan minibüslerle veya taksiyle köye ulaşabilirsiniz.

Erzurum Aşkale Küçükova Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aşkale ilçesi sınırları içerisinde yer alan Küçükova Köyü, doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir yerdir. Köyde ormanlık alanlar, çam ağaçları, yaylalar, dere ve akarsular bulunmaktadır. Yemyeşil doğası, tarihi yapıları ve yöresel lezzetleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.

Köydeki tarihi yapılar arasında, Osmanlı döneminden kalan cami, köprü ve hamamlar bulunur. Ayrıca köyde bulunan Harmanlı Konağı müze olarak kullanılmaktadır. Köyün ünlü yemekleri arasında ise sade keşkek, nohutlu pilav, mantı, haşil ve pişi yer almaktadır.

Küçükova Köyü, doğa yürüyüşleri, trekking, kamp yapma, piknik yapma gibi aktiviteler için ideal bir yerdir. Yine köyde yapılan yerel festivaller, köyün kültürünü yansıtan birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Sonuç olarak, Küçükova Köyü, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve yöresel lezzetleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunan güzel bir yerdir.