Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aşkale / Hacımahmut Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aşkale Hacımahmut Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum Aşkale Hacımahmut Köyü'ne ulaşmak için Erzurum il merkezinden yaklaşık 50 km sürüş yapmanız gerekiyor. Bu nedenle öncelikle Erzurum'a nasıl gidileceğini bilmelisiniz. Erzurum'a hava yoluyla veya karayoluyla ulaşabilirsiniz.

Hava Yolu ile Ulaşım: Erzurum Havalimanı, Türkiye'nin birçok şehrinden direkt uçuş seferleri sunan bir havalimanıdır. Erzurum Havalimanı'na ulaştıktan sonra taksi, araç kiralama veya toplu taşıma araçlarıyla Aşkale ilçesine seyahat edebilirsiniz.

Karayolu ile Ulaşım: Erzurum'a karayolu ile ulaşmak isteyenler, Türkiye'nin birçok şehrindeki otogarlardan Erzurum'a otobüs bileti alabilirler. Erzurum otogarından Aşkale ilçesine doğru seyahat edebileceğiniz dolmuş ve otobüsler de mevcuttur.

Aşkale ilçesine ulaştıktan sonra, Hacımahmut Köyü'ne gitmek için bir taksi veya araç kiralama seçeneğiniz var. Ayrıca Aşkale'den kalkan minibüslerle de Hacımahmut Köyü'ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Erzurum Aşkale Hacımahmut Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı olan Hacımahmut köyü, genellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile geçimini sağlayan bir yerleşim yeridir. Doğal güzellikleri, dağların eteklerine kurulu konumu ve tarihi yapısı ile dikkat çeken köy, Erzurum şehir merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta yer alır.

Hacımahmut köyü, özellikle doğa yürüyüşleri ve trekking aktiviteleri için ideal bir yerdir. Bölgede yayla turizminin de gelişmesi, yaz aylarında köye gelen turist sayısını arttırmıştır. Köyde yer alan cami, tarihi evler, çeşmeler ve kırsal yaşamı yansıtan yapılar da ziyaret edilebilir.

Köyde konaklama imkanları sınırlı olsa da, çevredeki yaylalarda kamp yapma ve doğa ile iç içe bir tatil geçirme imkanı bulabilirsiniz. Yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz restoran ve lokantaları da mevcuttur.