Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Erzurum / Aşkale / Dağyurdu Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Erzurum Aşkale Dağyurdu Köyü Nasıl Gidilir?

Erzurum Aşkale ilçesi sınırları içinde bulunan Dağyurdu köyüne ulaşmak için öncelikle Erzurum şehir merkezinden Aşkale ilçesine gitmek gerekiyor. Erzurum'dan Aşkale'ye gitmek için farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Öncelikle, Erzurum Havaalanı'ndan Aşkale'ye taksi, özel araç veya toplu taşıma araçlarıyla gitmek mümkündür.

Aşkale ilçesine ulaşıldıktan sonra Dağyurdu köyüne giden minibüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Bunların dışında tercih edilebilecek en iyi ulaşım aracı araç kiralama olacaktır.

Dağyurdu köyü, Aşkale ilçe merkezine yaklaşık olarak 11 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım araçlarıyla köye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Erzurum Aşkale Dağyurdu Köyü Nasıl Bir Yer?

Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı Dağyurdu köyü, çevresindeki doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir yerdir. Köyde genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşılmaktadır.

Köy, yayla turizmi için de oldukça uygun bir konumdadır. Özellikle yaz aylarında ziyaretçilerin ilgisini çeken köyde doğa yürüyüşleri, kampçılık, tırmanış gibi aktiviteler yapılabilir.

Dağyurdu köyü, Erzurum merkeze 56 kilometre mesafede bulunmaktadır. Karadeniz'in serin havasını etkisi altına alan köyde yaz aylarında sıcaklık ortalama 15-20 derece civarındadır.

Köyde genellikle taş evler bulunmaktadır. Ayrıca köye turistlerin ilgisini çeken Osmanlı döneminden kalan tarihi yapılarda mevcuttur.

Dağyurdu köyü, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve geleneksel yaşam tarzı ile ziyaretçilerini cezbeden bir yerdir.