Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Çanakkale / Ayvacık / Tamış Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Çanakkale Ayvacık Tamış Köyü Nasıl Gidilir?

Çanakkale Ayvacık Tamış köyüne gitmek için öncelikle Çanakkale şehir merkezine ulaşmanız gerekiyor. Şehir merkezinden Tamış köyüne ise ulaşım hakkında iki seçeneğiniz var:

1. Otobüs İle Ulaşım: Çanakkale şehir merkezinde bulunan otobüs terminalinden Ayvacık ilçesi istikametine giden otobüslere binerek Tamış köyüne ulaşabilirsiniz. Ayvacık’tan tamış köyüne günde birkaç defa minibüs kalkmaktadır.

2. Özel Araç İle Ulaşım: Kendi aracınızla veya kiraladığınız araçla Ayvacık’a giderek Tamış köyüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çanakkale şehir merkezinden Ayvacık’a toplam mesafe yaklaşık 80 km’dir. Ayvacık Tamış arası 10 km'dir.

Not: Tamış köyü, Assos Antik Kenti ve Akçay turizm beldesine de oldukça yakındır. Bu bölgelere de aynı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çanakkale Ayvacık Tamış Köyü Nasıl Bir Yer?

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yer alan Tamış köyü, doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile turistlerin ilgisini çeken bir yerdir. Yemyeşil doğası, tertemiz havası ve temiz su kaynaklarıyla Türkiye'nin en güzel köyleri arasında yer almaktadır.

Köyde yer alan tarihi evler, kiliseler, camiler ve antik kalıntılar köyün turizm açısından değerini artırmaktadır. Köyde yapılan doğa yürüyüşleri, ata binme turları, kuş gözlemciliği gibi aktiviteler de turistlerin ilgisini çekmektedir.

Tamış köyünde turistlerin konaklama ihtiyacını karşılayacak pek çok konaklama seçeneği de mevcuttur. Köyde yer alan butik oteller, pansiyonlar ve evler, turistlere konforlu ve huzurlu bir tatil imkanı sunmaktadır.

Tamış köyü aynı zamanda Ayvacık ve Assos antik kentlerine de yakın konumuyla dikkat çekmektedir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile eşsiz bir tatil imkanı sunan Tamış köyü, doğaseverler ve tarih meraklıları için ideal bir seyahat rotasıdır.