Nakliyenin gideceği adresi seçin.

Çanakkale / Ayvacık / Tabaklar Köyü içi nakliye fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında taşınacak eşya miktarı ve cinsiyeti, taşınacak mesafe, taşınacak eşyaların hassasiyeti, taşınacak eşyaların paketlenmesi ve hazırlanması, taşınacak eşyaların taşınacağı kat ve asansör kullanımı yer alır. Fiyat hesaplamasının yapılabilmesi için yukarıdan tam adresi seçerek hesapla butonuna basınız.

Çanakkale Ayvacık Tabaklar Köyü Nasıl Gidilir?

Çanakkale Ayvacık Tabaklar Köyü'ne gitmek isteyenler, öncelikle Ayvacık ilçesine ulaşmalıdır. Ayvacık'a ulaşmak için farklı yollar tercih edilebilir.

- Otobüs: Ayvacık'a birçok şehirdeki otogarlardan otobüs seferleri düzenlenmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerden Ayvacık'a otobüs seferleri bulunmaktadır.
- Özel araç: Özel aracı olanlar İstanbul'dan TEM Otoyolu üzerinden Dardanel Geçişi'ni kullanarak Eceabat'a, buradan da Ayvacık'a ulaşabilirler. Ayvacık'a İzmir'den ise D550 karayolunu kullanabilirsiniz.
- Uçak: Bölgedeki en yakın havalimanı Edremit Körfez Havalimanı'dır. Havalimanından taksi veya araç kiralama seçenekleriyle Ayvacık'a ulaşabilirsiniz.

Ayvacık'a ulaştıktan sonra Tabaklar Köyü'ne toplu taşıma araçlarıyla (dolmuş) veya özel araçla ulaşım mümkündür. Tabaklar Köyü, Ayvacık merkeze yaklaşık 25 km mesafededir.

Çanakkale Ayvacık Tabaklar Köyü Nasıl Bir Yer?

Ayvacık Tabaklar Köyü, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinde bulunan bir köydür. Köyün nüfusu 2021 yılı verilerine göre 670'tir.

Köy, Marmara Bölgesi'nin batısında yer almaktadır. Çevresi ormanlarla ve zeytinliklerle kaplıdır. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken köyde, tarihi bazalt taşlarından yapılmış evler ve kiliseler de bulunmaktadır.

Köyün ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Özellikle zeytin üretimi önemli bir gelir kaynağıdır. Ayrıca son yıllarda turizm de gelişmeye başlamıştır.

Ayvacık Tabaklar Köyü, sessiz ve sakin bir yaşam sunan bir yerdir. Doğal güzellikleri, temiz havası ve tarihi dokusuyla tatil yapmak ya da yaşamak için ideal bir yerdir.